Svenska Munskänkarna i Finland (SMiF)

Medlemsföreningar

Verksamheten bedrivs i de lokala medlemsföreningarna. Genom  medlemskap i en lokal förening har Du möjlighet att delta i provningar, kurser och annat som arrangeras.

 

Medlemsföreningar         

Borgå  
Kati Ekstam, katiekstam(at)gmail.com

Esbo    
Ingegerd Appelqvist, ingegerd.appelqvist(at)pp.inet.fi

Grankulla 
Kim Vuori, vuorikim(at)gmail.com

Hangö 
Eva Tuomikoski, eva.tuomikoski(at)outotec.com

Kyrkslätt-Sjundeå 
Johan Lindberg, johanlindberg(at)kolumbus.fi

Lovisa
Lars-Einar Floman, lefloman(at)gmail.com

Nordsjö
Helena Tamm, helena.tamm(at)gmail.com

Pargas
Per-Erik Lindström, putte.a.lindstrom(at)gmail.com

Raseborg
Kati Ekstam, katiekstam(at)gmail.com

Sibbo
Hans Holmgren (tf.), hans.holmgren(at)if.fi

Vanda
Lars Halén, lars(at)foex.fi

Åland (associerad medlem)
Stig Byman, stig.byman(at)aland.net
 


Hittar Du ingen medlemsförening nära dig och är intresserad av att starta en ny medlemsförening på Din hemort, ta kontakt med SMiF. Vi hjälper Dig gärna vidare. Fyll i formuläret nedan och klicka på "Skicka".

Spamfilter
Skriv siffran 10 med bokstäver: