Svenska Munskänkarna i Finland (SMiF)

Medlemsföreningar

Verksamheten bedrivs i de lokala medlemsföreningarna. Genom  medlemskap i en lokal förening har Du möjlighet att delta i provningar, kurser och annat som arrangeras.

 

Medlemsföreningar         

Borgå  
Kati Ekstam, katiekstam(at)viinitie.fi

Esbo    
Ingegerd Appelqvist, ingegerd.appelqvist(at)pp.inet.fi

Grankulla 
Kim Vuori, kim.vuori(at)philips.com

Hangö 
Ralf Holmberg, ralf.holmberg(at)luvy.fi

Kyrkslätt-Sjundeå 
Johan Lindberg, johanlindberg(at)kolumbus.fi

Lovisa
Kaj Westerén, kaj.westeren(at)sulo.fi

Nordsjö
Helena Tamm, helena.tamm(at)gmail.com

Pargas
Jussi Laitinen, jussi.laitinen(at)arkjla.fi

Raseborg
Kati Ekstam, katiekstam(at)viinitie.fi

Sibbo
Jan Lindholm, ernfrid.lindholm(at)gmail.com

Vanda
Lars Halén, lars(at)foex.fi

Åland (associerad medlem)
Stig Byman, stig.byman(at)aland.net
 


Hittar Du ingen medlemsförening nära dig och är intresserad av att starta en ny medlemsförening på Din hemort, ta kontakt med SMiF. Vi hjälper Dig gärna vidare. Fyll i formuläret nedan och klicka på "Skicka".

Spamfilter
Skriv siffran 2 med bokstäver: